30.07.2017: P. Max Kašparů

bude hlavním celebrantem a kazatelem při mši svaté v 8 hodin v Mikulově u sv. Václava a v 11 hodin v Bavorech.

26.07.2017: Svátek sv. Anny

v kostele Povýšení svatého kříže v Mikulově (bývalý kostel sv. Anny). Mše svatá v 18 hodin

Penzion sv. Anny
Výstava Mezi klíčem a mečem v Mikulově

Diecézní muzeum v Brně zve na reprízu výstavy

"Mezi klíčem a mečem - kníže František kardinál z Ditrichštejna a jeho doba",

která je v době od května do září 2015 umístěna v kostele sv. Václava v Mikulově.

Kostel sv. Václava je pro veřejnost otevřen:

v květnu, červenu a září o sobotách a nedělích v době 10.00 -12.00 a 13.00 - 16.00 hodin,

v červenci a srpnu každý den v době 10.00 -12.00 a 13.00 -16.00 hodin.

Výstava je instalována k 390. výročí založení Význačné kolegiátní kapituly u sv. Václava v Mikulově.
Expozice představuje v kontextu doby osobnost Františka z Ditrichštejna z mnoha úhlů pohledu: jako církevního hodnostáře s citem pro pastoraci, jako milovníka umění s ochotou donátora, jako významného budovatele klášterů s připraveností pomoci v začátcích, jako architekta a zastánce nenásilné rekatolizace Moravy, jako politika a feudála s otevřeností k problémům poddaných. V neposlední řadě jej můžeme také vnímat jako charismatickou osobnost s mimořádným vlivem na významné postavy své doby, kterými byli např. papež Klement VIII. a habsburští císařové Rudolf II., Matyáš a Ferdinand II.

Panely výstavy doplňuje v měšťanské oratoři struktivní model klenby presbytáře kolegiátního chrámu sv. Václava. Rovněž jsou zde ke zhlédnutí faksimile písemností z Ditrichštejnovy doby a kardinálova busta.

| Autor: P. Oldřich Chocholáč | Vydáno dne 07. 05. 2015 | 210 přečtení |