Tradiční mariánská pouť na Svatý kopeček

V neděli 2. září 2012 proběhla tradiční mariánská pouť na Svatý kopeček u Mikulova.

První zářijová neděle je každoročně spojena s tradiční mariánskou poutí na Svatý kopeček.Proto se v neděli 2. září začali po deváté hodině před kostelem sv. Václava shromažďovat krojovaní a poutníci. Kolem půl desáté jsme se za hudebního doprovodu a zpěvu mariánských písní společně (i s Pannou Marií) vydali průvodem na Svatý kopeček, kde na nás čekali další poutníci.

Kolem půl jedenácté začala na prostranství u kaple slavnostní mše, kterou celebroval o. Jozef Kováčik, mluvčí Konference biskupů Slovenska. Mši svým zpěvem doprovázela místní mládežnická schola. Po mši jsme se přesunuli do kostela sv. Šebestiána, kde jsme se pomodlili loretánské litanie a modlitbu Anděl Páně.

Odpoledne ve 14 hodin měli poutníci příležitost zúčastnit se slavnostního požehnání v kostele sv. Václava. K zakončení tohoto slavnostního dne byl v kostele sv. Jana Křtitele přichystán koncert – Requiem Giuseppe Verdiho.

Monika a Lucka

Více fotografií zde.

Kázání P. Josefa Kováčika zde.

| Autor: Jiří Husák | Vydáno dne 06. 09. 2012 | 2068 přečtení |