Poutní program Mikulov 2019

Město Mikulov je nejen krásným místem jižní Moravy, ale i významným poutním místem.

V roce 1623 kardinál František z Dietrichsteina dává nad městem postavit poutní kapli sv. Šebestiána, ke které vede známá křížová (pašijová) cesta. V blízkostí mikulovského náměstí u kapucínského kláštera nechá kardinál Dietrichstein v roce 1623 vybudovat také Loretánskou kapli (Svatou chýši), nejstarší na Moravě, která se stane stavební předlohou mladší Lorety v Praze na Hradčanech. Nad mikulovskou Loretou byl vybudován poutní kostel sv. Anny, který však  společně s Loretou a kapucínským klášterem v roce 1784 zničil požár. Dnes na místě bývalé Lorety a kostela sv. Anny stojí monumentální Dietrichsteinská hrobka. Socha Loretánské Černé Madony byla přenesena do kolegiátního kostela sv. Václava.

Poutníci do Mikulova mohou v současné době navštívit hned dvě poutní místa

- Svatý Kopeček s kaplí sv. Šebestiána a Loretánskou Černou Madonu v kostele sv. Václava.

Dne 5. června 2016 byl papežem Františkem svatořečen polský kněz Stanisław Papczyński, který působil v Mikulově jako piarista v roce 1668. V letech 1638 - 1641 v Mikulově jako piarista působil také italský kněz Pietro Casani, kterého blahořečil 1. října 1995 papež Jan Pavel II.

Zimní pouť do kaple sv. Šebestiána na Svatém kopečku

neděle 20. ledna 2019

Sraz ve 14.30 hodin u prvního zastavení křížové cesty v Mikulově

V kapli při krátké pobožnosti prosíme za náš kraj.

Farní poutě (podle domluvy během roku)

31.1.2019 pouť dětí z farnosti Hustopeče

HLAVNÍ POUŤ    neděle 1. září 2019

8.00  mše svatá v kostele sv. Václava (od 7.30 h. příležitost ke zpovědi)