Pouť v Klentnici

V sobotu 20. dubna 2013 zveme

na pouť k sv. Jiří v Klentnici.

Průvod od kostela v 10 hodin, poutní mše svatá pod Sirotčím hradem v 10.30 hodin.

Fotografie z letošní pouti ZDE a článek níže.

Přes páteční poměrně vytrvalý déšť, ne příliš optimistickou předpověď počasí se v sobotu 20. dubna na prostranství pod Sirotčím hrádkem sešlo docela dost lidí. Z jednoho jediného a prostého důvodu – již podeváté – a tedy již tradičně – se konala Pouť k sv. Jiří.

Pouť byla zahájena v kostele sv. Jiří v Klentnici, odkud se vydalo procesí až pod samotný Sirotčí hrádek. Cesta byla lemována sochami – a ne jen tak ledajakými... Byly to sochy živé a znázorňovaly např. sv. Barboru nebo sv. Floriána. V 10.30 začala mše svatá, kterou celebroval – o. Pavel Pacner. O hudební doprovod při mši se postarala schola z Mikulova a paní varhanice z Klentice.

Po mši svaté bylo sehráno malé divadelní představení o sv. Jiří. Poutníkům byl také nabízen velice chutný guláš nebo výborné koláčky.
Celá pouť byla slavnostně ukončena opět v místním kostele. Na závěr třeba podotknout, že velký dík patří samozřejmě i organizátorům, kteří mj. zařídili i vcelku pěkné počasí.

Lucka

| Autor: P. Oldřich Chocholáč | Vydáno dne 16. 04. 2013 | 1315 přečtení |