Novoroční koncert

Úterý 3. 1.
kostel sv. Václava, začátek od 19 hodin

NOVOROČNÍ KONCERT V CHRÁMU SV. VÁCLAVA

Skvosty chrámové vokální a instrumentální hudby tam zazní v podání Andrei Priechodské - Široké, sólistky Janáčkovy opery v Brně, Vlastimila Bialase, sólo trumpetisty Brno Brass Bandu a Petra Kolaře, varhaníka katedrály svatého Petra a Pavla a pedagoga Konzervatoře v Brně. Koncert začne v 19 hodin, vstupenka na něj vyjde na stokorunu, výtěžek přitom poputuje na další opravu kostela.

Gotický svatostánek se po dlouhých patnácti letech a rekonstrukci za zhruba čtrnáct miliónů korun otevřel veřejnosti poslední listopadovou neděli. Návštěvníky koncertu tak kromě tónů upoutá rovněž manýristická štuková výzdoba klenby a poutní kaple Loretánské Panny Marie. Na obnovu čekají oltáře, obrazy, vzácné varhany a věž s hodinami.
(DS)

Převzato z  www.mikulov.cz