Aktuality
30.09.2018: Žehnání pamětní tabule bývalého mikulovského probošta Vladimíra Nováčka v Mohelně

V neděli 30.9. v 15:00 se v Mohelně pod věží uskuteční žehnání pamětní tabule mohelenského rodáka Mons. ThDr. Vladimíra Nováčka, od jehož narození uplyna 1. října 100 let.

Penzion sv. Anny
Novoroční koncert

Srdečně zveme na

Novoroční varhanní koncert

v úterý 3. ledna 2012

v 19 hodin v kostele sv. Václava v Mikulově

Úterý 3. 1.
kostel sv. Václava, začátek od 19 hodin

NOVOROČNÍ KONCERT V CHRÁMU SV. VÁCLAVA

Skvosty chrámové vokální a instrumentální hudby tam zazní v podání Andrei Priechodské - Široké, sólistky Janáčkovy opery v Brně, Vlastimila Bialase, sólo trumpetisty Brno Brass Bandu a Petra Kolaře, varhaníka katedrály svatého Petra a Pavla a pedagoga Konzervatoře v Brně. Koncert začne v 19 hodin, vstupenka na něj vyjde na stokorunu, výtěžek přitom poputuje na další opravu kostela.

Gotický svatostánek se po dlouhých patnácti letech a rekonstrukci za zhruba čtrnáct miliónů korun otevřel veřejnosti poslední listopadovou neděli. Návštěvníky koncertu tak kromě tónů upoutá rovněž manýristická štuková výzdoba klenby a poutní kaple Loretánské Panny Marie. Na obnovu čekají oltáře, obrazy, vzácné varhany a věž s hodinami.
(DS)

Převzato z  www.mikulov.cz