Kvítky sv. Františka v Galerii Konvent

"U příležitosti čtyřstého výročí položení základního kamene kostela svatého Vavřince jsme v naší galerii připravili prezentaci zachycující historii kostela. Večer také uvedeme divadelní představení Kvítky svatého Františka, které nastudovalo brněnské Malé divadlo kjógenu,“ řekla Eva Knorrová. Představení nabízí struhující příběh o životě sv. Františka z Assisi (1182–1226). „Jeho nastudování vychází z postupů náboženského divadla, narativního divadla a němé grotesky. Stylizovaný herecký pohyb, živá hudba ve složení piáno, housle, příčná flétna a cello a osmičlenný pěvecký sbor jsou v něm rovnocennými složkami,“ vysvětlila galeristka.

Strhující příběh života zakladatele františkánské spirituality svatého Františka z Assisi

začne v pátek 4. května ve 20 hodin v Galerii Konvent na Vrchlického ulici v Mikulově.

V pátek 4. května bude v galerii Konvent připomenuta jedna z významných historických událostí Mikulova. Přesně před čtyřmi sty lety byl v severovýchodním rohu městského hrazení položen základní kámen kapucínského kostela sv. Vavřince s hlavním oltářem sv. Františka z Assisi. Kapucínský klášter společně s kostelem nechal postavit kardinál František Dietrichstein, jenž kapucíny pozval na své panství. Kapucíni pak působili v Mikulově až do roku 1784, kdy klášter zachvátil ničivý požár. Řeholníci následně město opustili a pozemky byly rozprodány k výstavbě jiných domů.
V revitalizovaných prostorách bývalého kapucínského kostela sv. Vavřince na ulici Vrchlického vedle Dietrichsteinské hrobky nyní sídlí galerie Konvent.

| Autor: P. Oldřich Chocholáč | Vydáno dne 22. 04. 2012 | 1690 přečtení |