Hlavní menu
  Aktuality
30.09.2018: Žehnání pamětní tabule bývalého mikulovského probošta Vladimíra Nováčka v Mohelně

V neděli 30.9. v 15:00 se v Mohelně pod věží uskuteční žehnání pamětní tabule mohelenského rodáka Mons. ThDr. Vladimíra Nováčka, od jehož narození uplyna 1. října 100 let.

  Vyhledávání
  Návštěvnost
  Penzion sv. Anny
Penzion sv. Anny
Kvítky sv. Františka v Galerii Konvent

"U příležitosti čtyřstého výročí položení základního kamene kostela svatého Vavřince jsme v naší galerii připravili prezentaci zachycující historii kostela. Večer také uvedeme divadelní představení Kvítky svatého Františka, které nastudovalo brněnské Malé divadlo kjógenu,“ řekla Eva Knorrová. Představení nabízí struhující příběh o životě sv. Františka z Assisi (1182–1226). „Jeho nastudování vychází z postupů náboženského divadla, narativního divadla a němé grotesky. Stylizovaný herecký pohyb, živá hudba ve složení piáno, housle, příčná flétna a cello a osmičlenný pěvecký sbor jsou v něm rovnocennými složkami,“ vysvětlila galeristka.

Strhující příběh života zakladatele františkánské spirituality svatého Františka z Assisi

začne v pátek 4. května ve 20 hodin v Galerii Konvent na Vrchlického ulici v Mikulově.V pátek 4. května bude v galerii Konvent připomenuta jedna z významných historických událostí Mikulova. Přesně před čtyřmi sty lety byl v severovýchodním rohu městského hrazení položen základní kámen kapucínského kostela sv. Vavřince s hlavním oltářem sv. Františka z Assisi. Kapucínský klášter společně s kostelem nechal postavit kardinál František Dietrichstein, jenž kapucíny pozval na své panství. Kapucíni pak působili v Mikulově až do roku 1784, kdy klášter zachvátil ničivý požár. Řeholníci následně město opustili a pozemky byly rozprodány k výstavbě jiných domů.
V revitalizovaných prostorách bývalého kapucínského kostela sv. Vavřince na ulici Vrchlického vedle Dietrichsteinské hrobky nyní sídlí galerie Konvent.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


| Autor: P. Oldřich Chocholáč | Vydáno dne 22. 04. 2012 | 1771 přečtení |

| Informační e-mail | Vytisknout článek |

Farnosti Mikulovska 2013

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server