Farní výlet na Pálavu

V neděli 7. dubna 2013 zveme na farní výlet na Pálavu.

Sraz ve 14 hodin u kostela sv. Václava v Mikulově nebo ve 14.30 hodin v Klentnici na parkovišti na spodním konci obce směr Pavlov.

Fotografie z farního výletu naleznete ZDE a článek níže.

7. 4. 2013. Ve 14 hodin se u kostela sv. Václava sešla skupinka výletníků s jediným cílem: pokořit Pálavu. Ryze pěší výlet jsme zahájili jízdou auty... Po pár kilometrech jsme dorazili do Klentnice, kde se k nám přidali další výletníci. A vyrazili jsme směr Dívčí hrady.

Cesta byla náročná, tolik sněhu jsme 7. 4. opravdu nečekali... Po klouzání do a z kopečka jsme s několika zastávkami dosáhli 1. důležitého bodu – Dívčích hradů, odkud byl krásný výhled do širokého okolí. Zpátky jsme pokračovali jinou trasou. Pomalu jsme směřovali k dalšímu důležitému cíli, kterým byla Martinka (skála), kde jsme načerpali sil a pokračovali dále. Důležité také bylo udělat společné foto.

Většina skupinky také navštívila zbytky kaple sv. Antonína, kde se pomodlila za šťastný návrat domů... Pomalu a jistě jsme se blížili k cíli naší výpravy, kterým bylo parkoviště za obcí Klentnice. Kromě zážitků jsme si z výletu odváželi také bláto... Výlet jsme ale všichni ve zdraví přežili a již se těšíme na další... :-)

Lucka

| Autor: P. Oldřich Chocholáč | Vydáno dne 06. 04. 2013 | 1329 přečtení |