Farní tábor 2015 - informace

Milí rodičové a táborníci!

Letos v létě se vydáme povodím Orinoka. Víte, kudy tato řeka protéká? Pokud ne, můžete ji najít na mapě. Nachází se v Jižní Americe. Pro nás evropany vzálené místo nejen polohou, nýbrž také způsobem života. Tato cesta je pouze pro odvážné, kteří se nebojí zažít nebezpečí v podobě krokodýlů nebo komárů. Pokud přiložíme ruce k dílu a dokážeme pomoci domorodým kmenům, zajisté se nám odvděčí. Následující řádky jsou určeny pouze pro ty, kteří se netřesou při pomyšlení na divočinu pralesa.

Termín a místo

Letní tábor proběhne od neděle 12. července do soboty 18. července 2015. Vypravíme se do obce Břežany, která leží nedaleko Hrušovan nad Jevišovkou. V obci se nachází zámek, který v současnosti slouží jako Ústav sociální péče pod správou Kongregace sester svaté Hedviky. Zámek je obklopen rozlehlým parkem. V areálu tohoto parku, nedaleko od zámku, proběhne náš tábor. Budeme mít k dispozici několik budov pro ubytování, kuchyni, jídelnu, sociální zařízení, společenskou místnost, kapli a vlastní velkou zahradu pro potřeby tábora. Děti tak budou ubytovány v pevných budovách. Pokoje jsou vícelůžkové. Společná sociální zařízení jsou umístěna v každé budově. Některé pokoje disponují vlastním umyvadlem. Využít můžeme také kapli sester, která se nachází v areálu zámku. V zámeckém parku stojí kostel Zvěstování Panny Marie.
Fotografie areálu a případné další informace o areálu, kde budeme ubytovaní, naleznete na stránkách Kongregace sester svaté Hedviky. Rovněž si můžete prohlédnout fotografie z loňského roku.

Cena

Díky vstřícnosti sester z Břežan je cena tábora je stanovena 800 Kč za dítě. Chceme, aby tábor byl cenově přijatelný. Rovněž budeme rádi za jakékoliv sponzorské dary v podobě potravin do kuchyně či odměn pro děti. Pokud byste se rozhodli pro sponzorský dar, dejte nám vědět přibližne 14 dní před táborem, abychom podle toho upravili nákupy před táborem. Děkujeme.

Průběh tábora

Táborový řád

Co s sebou na tábor

Přihlašování

Vyplněnou a podepsanou přihlášku je potřeba odevzdat nejpozději do 21.6. 2015 některému z vedoucích. Potvrzení od lékaře stačí odevzdat při příjezdu na tábor. Potvrzení může být i jiné nebo i kopie, například ze školy v přírodě a podobně, ale ne starší jak 1 rok.

Přihláška na tábor

Potvrzení od lékaře

Příjezd a odjezd z tábora

Příjezd do tábořiště v Břežanech je možný v neděli odpoledne od 16 do 18 hodin. Dopravu si zajišťují sami rodiče. V případě, že má někdo v autě místo někoho svézt nebo naopak nemá možnost se dopravit na tábor, tak prosím dejte co nejdříve vědět hlavnímu vedoucímu, který může navzájem poskytnout kontakt mezi rodiči.

Odjezd z tábora bude v sobotu dopoledne. Jelikož je potřeba provést ještě úklid tábora, tak prosíme rodiče, aby přijeli mezi 11 - 12 hodinou. Všichni jsou zváni na závěrečnou mši svatou, která se bude konat po 11 hodině.

Mapka areálu zámku v Břežanech, autem lze přijet až do tábořiště, na mapě jsou vyznačeny body.

Adresa tábořiště pro poslání dopisu

Tábořiště Emauzy

Břežany 1

Kontakt na vedoucí

Jiří Husák - hlavní vedoucí, tel.: 732 927 357, mail: j.husak@centrum.cz

Monika Janková - zdravotnice, tel.: 608 477 618, mail: monika_jankova@post.cz

a další vedoucí Lucka, Kristýna, Maruška, Káťa, Marek, otec Josef, instruktoři Eliška a Kristýna. Za kuchařky se na vás těší paní Janková, Dostálová a Příleská.

| Autor: Jiří Husák | Vydáno dne 15. 02. 2015 | 1436 přečtení |