5. celostátní setkání mládeže ve Žďáru nad Sazávou


Ve dnech od 14. do 19. 8. proběhlo již 5. celostátní setkání mládeže, na kterém bylo necelých 6000 mladých lidí. Heslem celého setkání byl úryvek z listu Galaťanům: „Ovocem Ducha je láska, radost a pokoj…“ Na toto téma probíhaly katecheze, které jsme vyslechli od biskupů, konkrétně od Mons. Karla Herbsta, Mons. Vojtěcha Cikrleho a Mons. Pavla Posáda. Mons. Karel Herbst ve své katechezi např. zmínil, že: „…Pomoz mi Duchu svatý, když se mi nechce, aby se mi chtělo!“

Důležitou součástí setkání byla možnost navštívit přednášky. A že bylo z čeho vybírat! Celkem bylo pro nás připraveno 67 přednášek ve dvou dnech. Autorky tohoto článku navštívily přednášku známého režiséra a herce, pohádkového Lotranda, Jiřího Stracha, který nám radil, jak svědčit o Kristu mezi nevěřícími. Odpovídal na všetečné otázky, které se týkaly i jeho profesního života. O oblíbenosti tohoto režiséra svědčí i fakt, že se této besedy zúčastnilo na 1400 lidí. Dále jsme navštívili přednášku o. René Strouhala o MUDr. Ježíši z Nazareta nebo sérii různých videí, které měly dosvědčit Stopy Boží na Youtube.

Mezi dalšími přednáškami, které jsme bohužel nestihli navštívit, byla např. přednáška Stanislava Pacnera na téma „Proč je důležité zajímat se o Bibli?!“, přednáška Marka Orko Váchy s tématem „Zvláštní znamení touha“ nebo přednáška o. Tomáše Holuba a jeho 10 strategických úkolů v duchovním životě. Kulturním vyžitím byla série koncertů a muzikálů. Pro zmínku uveďme jen pár: Tarsan, Bét-El, houslista Josef Špaček nebo Songs for God v rámci projektu Harmonia Laudes. Samozřejmě nechyběly ani mše, vždy celebrované jedním z biskupů. Mezi koncelebranty bylo mnoho, mnoho a mnoho kněží. Tyto mše, stejně jako i další programy – vigilie, …, živě přenášela TV Noe.

Velkou duchovní posilou bylo svědectví rodičů bl. Chiary Luce Badano, kteří na setkání přicestovali až z Itálie. Zpestřením každého programu byly vtipné scénky, zprávy, reportáže a celotýdenní hledání Karla z informací. V areálu, kde se odehrával hlavní program, stála řada stánků. V nich se prezentovala různá společenství, média,… Nechybělo ani občerstvení, velký zájem byl o točenou kofolu a vždy narvaný byl bar Barbar (kavárna a čajovna v jednom). Vyvrcholením celého setkání byla sobotní vigilie a následná nedělní mše svatá, při které byla udělena svátost biřmování 7 zástupcům diecézí. Mši celebroval a biřmování udělil Mons. Jan Graubner. Pak už následovalo vyzvednutí obědového balíčku, loučení a odjezdy narvanými vlaky.

Zbývá už jen otázka, na jaké další celostátní setkání se těšit a kdy a kam se vypravit…

Monika a Lucka

 

Více fotografií si můžete prohlédnout ZDE


| Autor: Jiří Husák | Vydáno dne 27. 08. 2012 | 2130 přečtení |

| Informační e-mail | Vytisknout článek |

Farnosti Mikulovska 2013

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server