V Mikulově se můžete zapojit v prodejnách BILLA a TESCO v sobotu 10. listopadu 2018 od 8 do 18 hodin.

Bližší informace najdete na https://narodnipotravinovasbirka.cz/

Od října 2018 začíná vyučování náboženství v Mikulově

ve farním sále proboštství u kostela  sv. Václava:

2. - 3. třída ve čtvrtek od 13.45 hodin;

4. - 5. třída ve čtvrtek od 14.45 hodin;

6. - 7. třída ve středu od 14.30 hodin;

8. - 9. třída ve středu od 15.30 hodin.

Tradiční svatováclavský koncert konaný ve spolupráci s Význačnou kolegiální kapitulou při kostele sv. Václava představí soubor Schola Gregoriana Pragensis v čele s Davidem Ebenem.  Gregoriánský chorál, který je základem repertoáru souboru - jak ostatně jeho název napovídá, si svou podobu ukotvil koncem 8. století v době vlády Karla Velikého. Od té doby se stal pevnou hudební složkou křesťanských liturgických obřadů po mnoho následujících století. Z notace chorálu se vyvinul hudební zápis, tak, jak jej používáme dodnes, některé chorální melodie jsou stále živé i v dnešní liturgii a inspiraci gregoriánským chorálem nalézáme v každé generaci hudebních skladatelů včetně těch současných. Program s podtitulem České země uprostřed Evropy nabídne zajímavé hudební souvislosti někdejších evropských metropolí a neopomene ani české země v době Karla IV.
Umělecký vedoucí souboru David Eben působí v Ústavu hudební vědy Filozofické fakulty Karlovy univerzity. V minulém roce byl jmenován profesorem v oboru Hudební umění. Je neúnavným badatelem a propagátorem gregoriánského chorálu, ale umělecky působí i ve zcela odlišném stylu (hráč na dechové nástroje v hudební sestavě Bratři Ebenové). Je synem významného hudebního skladatele Petra Ebena.

Mikulov - kostel sv. Václava, pátek 28. září 2018 v 18 hodin

V neděli 8. července 2018 se koná pouť mikulovského děkanství

v Přibicích  ke sv. Cyrilu a Metoději u studny Apoštolka.

Poutní mše svatá v 10.30 hodin.

Hlavní celebrant - Mons. Jiří Mikulášek, generální vikář

index | 1-8 | následující | Celkem 239 článků